شاید شما نیز بارها کلمه SEO و CEO را به ‌جای یکدیگر شنیده و دچار اشتباه شوید. به‌ همین خاطر نیز در این مطلب است و سایر قصد داریم تا تفاوت SEO با CEO را مورد بررسی قرار دهیم. در ابتدا باید بگوییم که SEO که این روزها در مورد آن صحبت‌های زیادی می‌شود،  در واقع مخفف عبارت انگلیسی search engine optimization  می‌باشد که به ‌صورت مخفف به این شکل تلفظ می‌شود. به‌ همین خاطر نیز بسیاری از افراد سئو را با CEO اشتباه می‌گیرند. در واقع باید بگوییم که این دو کلمه به هیچ با یکدیگر وجه اشتراک نداشته و کاملاً با یکدیگر تفاوت دارند. در ادامه به‌ طور کامل درمورد این موضوع توضیح خواهیم داد.

 SEO چیست؟

به‌منظور درک بهتر تفاوت SEO با CEO بهتر است به‌ صورت مجزا در مورد هر یک از آن‌ها صحبت کنیم. به ‌طورکلی به اقداماتی که جهت بهینه‌ سازی موتورهای جستجو و به‌ منظور افزایش رتبه سایت انجام می‌شود، SEO می‌گویند. در واقع هدف اصلی سئو این ایت که افراد بتوانند محصولات و خدمات را از طریق موتورهای جستجو و مخاطبین هدف معرفی کنند. شما با انجام کارهای مختلفی که در سئو وجود دارد، می‌توانید وب ‌سایت خود را به نتایج برتر گوگل رسانده و از این طریق خدمات و یا محصول خود را به فروش برسانید.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در آن سئو وجود دارد، جذب رضایت کاربران است که از طریق روش‌های مختلف بدست می‌آید.

خدمات سئو SEO

در رابطه با بررسی تفاوت CEO  با SEO  بهتر است در مورد خدمات سئو نیز توضیح دهیم. سئو دارای خدمات مختلفی است که هر یک نقش مهمی را در بهینه‌ سازی سایت‌ها ایفا می‌ کنند. مهم‌ترین خدمات سئو سایت عبارتند از:

مظالب مفید :  موتور جستجو گوگل چیست و چگونه کار می کند؟

 تولید محتوا: مهم‌ترین چیزی که پس ‌از طراحی و راه ‌اندازی یک وب‌سایت باید مدنظر باشید، تولید محتوای باکیفیت و کاربر پسند است. در واقع شما با تولید محتوا می‌توانید به پاسخ به سوال کاربران پاسخ دهید. محتوا باید در عین حالی که کامل و جامع باشد، کاربر پسند بوده و به زبان شیوا و ساده نوشته شود. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مطلب تولید محتوای سئو شده را مطالعه کنید.

سئو SEO
سئو SEO

پیدا کردن کلمات کلیدی: یکی دیگر از اصول مهم در سئو سایت انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای حوزه کاری هست. در واقع شما باید بدانید که کاربران چه کلمات و عبارت‌هایی را بیشتر از همه سرچ می‌کنند تا بتوانید از این طریق ترافیک سایت خود را افزایش داده و محصول یا خدمات خود را به ‌راحتی  بفروشید.

 افزایش سرعت سایت: از دیگر خدمات سئو سایت در تهران می‌توان به افزایش سرعت سایت اشاره کرد. سرعت بارگذاری سایت یکی از فاکتورهای مهم برای گوگل و کسب رضایت کاربران است. در صورتی ‌که بارگذاری صفحات بیشتر از 4 ثانیه طول بکشد، شما بازدید کننده سایت خود را از خط را از دست خواهید داشت. به‌ همین خاطر نیز لازم است تا سرعت سایت از روش‌های مختلف بهینه‌ سازی کنید.

سئو داخلی و سئو خارجی : در رابطه با تفاوت SEO با CEO بهتر است تا درمورد سئو داخلی و حارجی  نیز توضیح دهیم. به کلیه کارهایی که در داخل سایت درجهت بهینه ‌سازی انجام می‌شود، SEO داخلی گفته ‌شده که شامل تولید محتوا، استخراج کلمات کلیدی، افزایش سرعت و لینک سازی داخلی می‌شود.  همچنین به کلیه کارهایی که در خارج از سایت در جهت بهینه سازی انجام می شود سئو خارجی گفته شده که شامل بک لینک، تبلیغات و…. می شود. برای اطلاعات بیشتر می توانید مطلب اصطلاحات سئو را مطالعه کنید.

مظالب مفید :  سئو سایت فروشگاهی

CEO چیست؟

در این بخش از تفاوت SEO با CEO به بررسی CEO می‌پردازیم. این کلمه مخفف عبارت chief executive officer است. CEO درواقع به معنی مدیر اجرایی در یک مجموعه و یا شرکت است. مدیران اجرایی با براساس توانایی‌هایی که دارند، می‌توانند استراتژی‌هایی را در یک شرکت پیاده ‌سازی کنند. همچنین با در نظر گرفتن اهداف بلند مدت و کوتاه‌ مدت می‌توانند به رشد چشمگیر مجموعه‌ها کمک کنند. مدیرهای اجرایی مأموریت‌های شرکت را برنامه ‌ریزی می‌کنند و پل ارتباطی میان مدیرعامل شرکت و دیگر کارمندها هستند.

تفاوت seo با ceo
CEO چیست

به‌طورکلی در یک شرکت یا مجموعه مدیران اجرایی و اکثر تصمیمات را می‌گیرند و مسئول نظارت بر تمامی عملکرد های فنی و مالی و عملیاتی هستند. البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که مدیران اجرایی ارشد در بخش‌های مختلف شرکت فعالیت داشته و به‌ مرور زمان به این مقام می‌رسند. از جمله ویژگی‌های خاص این مدیران داشتن ذهنی خلاق و ایده پرداز و می‌باشد. هم چنین آن‌ها قدرت ریسک‌ پذیری بالایی دارند. یک CEO یا مدیر اجرایی شرکت در شرایط حساس آرامش خود را از دست نداده و بهترین تصمیم را می‌گیرد.

نتیجه ‌گیری

در این مطلب به بررسی تفاوت CEO با SEO پرداختیم. همان‌طورکه متوجه شدید SEO به معنی و بهینه‌سازی وب سایت‌ها در موتورهای جستجو می‌باشد و همچنین CEO مدیر اجرایی یک شرکت بوده که می ‌تواند با استفاده از ذهن خلاق خود به بهترین استراتژی‌ها را در جهت رشد شرکت و در نظر گرفته و کل مجموعه را به اهداف بزرگ برساند.

5/5 - (3 امتیاز)