تولید محتوا

تولید محتوا محتوای متنی متشکل از برنامه ریزی و نگارش برای انتشار در رسانه های مختلف نظیر وب سایت ها است. محتوای متنی می تواند در قالب مقاله، داستان، گزارش، پست های بلاگی، توضیح برای محصولات و.... باشد.

تولید محتوا

مزیت های تولید محتوا در سئو سیار

یونیک بودن

تمام محتوا های تولید شده توسط سئو سیار غیرکپی (یونیک) است ، که میتوانید با ابزار های مختلف آن را بررسی بفرمائید.

بر اساس سئو

محتوا های متنی تولید شده توسط افرادی تولید می شود که دارای مهارت های سئو هستند.

ویراستاری

متن های تولید شده ویراستاری می شوند و هم جهت با محتوا سایت شما انجام می شود.

تولید محتوا چیست ؟

تولید محتوای متنی، هنر نوشتن و خلق محتوای جدید و خلاقانه در قالب متن است. این محتوا می‌تواند شامل مقالات، پست‌های وبلاگ، محصولات،محتوا برای شبکه های اجتماعی و… باشد.

با تولید محتوا یونیک شما میتوانید بهتر خدمات ، محصولات را برای کاربران قابل فهم کنید ،و از طرفی تولید محتوا باعث می شود که تعداد کلماتی بیشتر را در سرپ گوگل داشته باشید و کلمات کلیدی هدف که دارید را ارتقاع بدهد.

اطلاع از قیمت درخواست محتوا

تقویم محتوای

در ابتدا تعداد مورد نیاز محتوا برای سایت شما مشخص شده و براساس آن یک تقویم محتوایی منظم تدوین می شود

در ابتدا برای سایت شما که تعداد زیادی محتوا نیاز دارد یک تقویم محتوا منظم با برنامه طراحی می شود.

تولید محتوای متنی چیست؟

هرچه رو به جلو می رویم، تولید محتوا برای ارائه محصول یا خدمات، بیشتر مورد اهمیت قرار می گیرد. به عبارت دیگر می توان که تولید محتوا مهم ترین بخش بازاریابی به حساب می آید که دست افراد در آن بسیار باز است. از جمله رایج ترین نوع محتوا می توان به تولید محتوای متنی اشاره کرد. لازم است بدانید که محتوای متنی پایه همه نوع محتوا به شمار می رود. بدین معنا که برای محتوای عکس، ویدیویی و… نیز لازم تا حتما محتوای متنی را نیز آماده کرده و از آن استفاده کنید. در حال حاضر این نوع محتوا بیشتر برای وب سایت ها استفاده می شود. همه افرادی که در حوزه سئو سایت فعالیت می کنند، به خوبی می دانند که نوشتن محتوای جذاب متنی برای وب سایت ها تا چه حد حائز اهمیت است.

اگر بعد از راه اندازی وبسایت، به محتوای متنی آن اهمیت ندهید، نباید انتظار رشد و کسب درآمد از سایت را داشته باشید. اگر تولید محتوا سئو شده و اصولی برای سایت انجام نشود، هیچ کاربری وارد وب سایت شما نخواهد شد. از این رو بهتر است بخشی از بودجه ای را که برای مارکتینگ کنار گذاشته اید، به محتواهای متنی اختصاص دهید.

اهمیت تولید محتوای متنی

همانطور که گفته شد، محتوا متنی، پایه انواع محتوا ها است که بایستی به آن توجه ویژه ای شود. حتما شما نیز برای رسیدن به بسیاری از سوالات خود به گوگل مراجعه کرده و وارد سایت های مختلف شده اید. از این رو می توانید تشخیص دهید که تولید محتوای متنی برای وب سایت تا چه حد می تواند در افزایش ترافیک و بازدید سایت موثر باشد. لازم است تا شما براساس حوزه کاری خود و نیاز کاربران هدف، محتواهای متنی را تولید کنید.

تولید محتوا متنی
تولید محتوا متنی

به طور کلی تولید محتوای متنی شامل متن هایی می شود که برای وبلاگ، معرفی محصول، نقد و بررسی، معرفی خدمات، پست و داستان نوشته می شود. می توان گفت این نوع محتوا بر خلاف تصور عموم مردم، یک ابزار قوی بوده که علاوه بر کمک به فروش و بازدیدهای شما، به برقراری ارتباط با مخاطبین نیز کمک بسزایی می کند. اگر افراد بتوانند به شکل هوشمندانه ای از این ابزار قوی استفاده کنند، باعث رشد چشمگیر کسب و کارها در فضای مجازی شده و می تواند درآمد بسیار را نصیب افراد کند. محتوا مهم ترین قسمت بهینه سازی و سئو سایت را تشکیل می دهد و حرف اول را می زند.

تولید محتوای متنی چه ویژگی باید داشته باشد؟

با وجود این که تولید محتوای متنی یک ابزار قدرتمند بوده و می تواند تحول بزرگی را در کسب و کارهای اینترنتی ایجاد کند، اما در صورتی که یکسری ویژگی های لازم را نداشته باشد، به طور کلی بی تاثیر خواهد بود. به بیان دیگر جهت نوشتن محتوای متنی برای وب سایت، نیاز است تا با ویژگی های یک محتوای متنی خوب آشنا شده و تک تک آن ها را در محتوای مورد نظر خود، رعایت کنید. از جمله مهم ترین خصوصیات یک متن خوب برای محتوای سایت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کپی نبودن محتوا

بدترین ویژگی برای یک محتوای متنی، کپی بودن آن است. به هیچ وجه سعی نکنید که متن وب سایت های دیگر را برای سایت خود استفاده کنید. چرا که این کار تنها جریمه شدن توسط گوگل را به همراه داشته و هیچ تاثیری در رشد کسب و کار شما نخواهد داشت. محتوا باید جذاب و خلاقانه باشد و به خوبی نیاز کاربران هدف برطرف کند.

هدفمند بودن

برای تولید محتوای متنی، در وهله اول هدف خود را از نوشتن مشخص کنید. شما باید بدانید که با چه هدفی محتوا را تولید کرده و قرار است با این کار چه چیزی را به دست بیاورید.

هرز نویسی ممنوع

محتوا متنی وب سایت شما نباید به حاشیه ها بپردازد. متاسفانه برخی تصور می کنند که تنها می توانند با نوشتن محتوا در حجم بالا، وب سایت رشد کرده و در نتایج برتر دیده می شوند. اما این تصور اشتباه است. محتوای مورد نظر شما نباید هرز نویسی بوده و به حواشی بپردازد. بهتر است بیشترین تمرکز خود را روی موضوع و جواب به سوالات رایج مخاطبین بپردازید.

نوشتن متن جذاب

بدون شک نوشتن متن جذاب باعث شده تا کاربران برای ماندن و گشتن در وب سایت شما، بیشتر می مانند. در حال حاضر میلیون ها میلیون ها سایت در مورد موضوعات مختلف تولید محتوای متنی انجام می دهند. از این رو متن شما به حدی جذاب باشد که کاربر برای خواندن ادامه متن ترغیب شده و از خواندن آن لذت ببرد.

رعایت املا و علائم نگارشی

توجه به املای درست کلمات و استفاده صحیح از علائم نگارشی یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های محتوای متنی است که باعث روان شدن متن شده و می تواند در سئو سایت نیز تاثیر چشمگیری داشته باشد.

مقدمه جذاب و خلاقانه

تنها مقدمه ای مناسب، جذاب و خاص می تواند شانس شما برای افزایش بازدید سایت و معرفی بهتر خدمات و محصول باشد. برای تولید محتوای متنی، بهتر است تمرکز بیشتری را روی بخش مقدمه گذاشته و توضیح کاملی را در مورد موضوع اصلی بیان کنید تا کاربر هدف برای خواندن ادامه مطلب تمایل داشته باشد.

استفاده از کلمات کلیدی اصلی و فرعی در محتوا

در ابتدا باید بگوییم که به کلمات اصلی که معمولا در گوگل جستجو می شوند، کلمات کلیدی گفته می شوند. لازم است تا برای تولید محتوای متنی کلمات کلیدی مربوط به حوزه کاری خود استخراج کرده و تولید محتوا را حول محور آن انجام دهید. از کلمات کلیدی اصلی بیشتر در متن استفاده کرده و از کلمات کلیدی فرعی نیز چندی بار استفاده کنید.

استفاده از تیتر پر سرچ و جذاب

تیترها مهم ترین بخش تولید محتوای متنی را تشکیل می دهند. در ابتدا بهتر است بدانید که کاربران هدف بیشتر چه جملات و کلماتی را سرچ می کنند. سپس به شکل خلاقانه و هوشمندانه از این کلمات و جملات در تیترها استفاده کنید.

روان بودن محتوا

بر خلاف تصور عموم، متن محتوا نباید بیش از حد ادبی باشد. به عبارت دیگر محتوای متنی بایستی به گونه ای باشد که برای هر رده سنی خوانا و قابل درک باشد. از این رو برای محتوای وب سایت خود از کلمات ادبی با مفهوم بسیار استفاده نکنید. مگر این که مخاطبین هدف و موضوع وب سایت شما سطح بالاتر باشد.

آیا نیاز است محتوای تولید شده سئو شود؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، محتوای متنی سئو نشده هیچ شانسی در دیده شدن ندارد. اگر محتوای شما براساس فاکتورهای سئو تولید نشده و سپس در سایت بهینه سازی نشود، توسط کاربران دیده نمی شود. همانطور که در بخش های قبلی به این موضوع اشاره کردیم، سایت های بیشماری برای موضوعات خاص تولید محتوای متنی انجام می دهند. به طور مثال برای فروش مبلمان سایت های زیادی محتوای متنی را تهیه کرده و در خود دارند. اما در این میان این تعداد سایت، تنها آن هایی که به سئو توجه کرده اند، می توانند ترافیک و بازدید خود را افزایش داده و از این طریق محصول و خدمات خود را به کاربران هدف معرفی کنند. از این رو می توان گفت که سئو و تولید محتوا مکمل یک دیگر بوده و نمی توان با هر یک از آن ها به صورت مجزا، رشد داشت.

ساختار محتوای متنی چگونه باید باشد؟

فاکتور دیگری که باید در تولید محتوای متنی به آن توجه شود، ساختار محتوا است. به طور کلی ساختار اصلی محتواهای متنی باید به شرح زیر باشد:

مقدمه

در این قسمت شما توضیحات کلی را از موضوع اصلی به کاربر ارائه می دهید. همانطور که گفته شد، این بخش در ساختار محتوا بسیار مهم بوده و باید به شکل جذاب و اصولی نوشته شود.

بدنه

بدنه محتوای متنی شامل تیترها و زیر تیترها می شود. در این بخش به طور کامل به بررسی ویژگی ها، مزایا، معایب و…. در رابطه با موضوع اصلی پرداخته می شود.

نتیجه گیری

نوشتن جمع بندی یا نتیجه گیری برای محتوای متنی اهمیت بسیاری دارد. در این قسمت توضیح خلاصه کلی از متن ارائه شده و یک نتیجه گیری درست به کاربر ارائه می شود.

تولید محتوای متنی برای وب سایت

در بخش مقدمه نیز به این موضوع اشاره کردیم که عمده کاربرد تولید محتوای متنی، برای وب سایت ها انجام می شود. لازم است بدانید که تولید محتوای متنی برای وب سایت نیاز به تخصص داشته و توسط افرادی که در این زمینه تخصص و تجربه کافی دارند، انجام می شود. روزانه تعداد بیشماری متن برای محتوای سایت ها نوشته می شود. این متن ها باید به صورت تخصصی در هر حوزه و با رعایت اصول سئو نوشته شوند. اگر به تولید محتوا متنی برای وب سایت خود نیاز دارید، می توانید این خدمات را به تیم حرفه ای سئو سیار بسپارید.

تولید محتوای متنی برای سایت فروشگاهی

تولید محتوای متنی برای هر سایتی تکنیک و ویژگی های مختص به خود را دارد. برای سایت فروشگاهی نیز تولید محتوا باید به شکل خاص و حرفه ای انجام شود. بیشترین تمرکز تولید محتوا در وب سایت فروشگاهی، روی معرفی دقیق محصولات است. محتوا متنی محصولات باید به شکل روان و اصولی، در مورد محصول اطلاعات کلی و جزئی را ارائه دهد. البته که علاوه بر معرفی محصول، برای وبلاگ، دسته بندی های محصولی و بخش های دیگر نیز باید تولید محتوای حرفه ای انجام شود. به منظور محتوا نویسی برای سایت فروشگاه و طراحی سایت فروشگاهی می توانید با تیم متخصص سئو سیار ارتباط برقرار کنید. مجموعه ما دارای متخصص ترین تیم تولید محتوا بوده که متناسب با نیاز شما و کاربران می توانند بهترین مطالب را در سایت قرار داده و ترافیک وب سایت فروشگاه شما را افزایش دهند.

تولید محتوای متنی سایت خدمات

علاوه بر سایت های فروشگاهی، وب سایت های خدماتی نیز به تولید محتوای متنی تخصصی نیاز دارند تا از طریق خدمات خود را به طور کامل به کاربران معرفی کنند. به طور مثال تولید محتوای متنی برای سایت امداد خودرو باید به گونه ای باشد که تمامی اطلاعات لازم را به کاربران ارائه دهد. از سوی دیگر نیز محتوا بایستی کاملا سئو باشد تا باعث دیده شدن سایت شما در نتایج برتر موتورهای جستجو شود. براساس حوزه کاری، تولید محتوای متنی باید مطابق نیاز کاربران انجام شده و به سوالات آن ها پاسخ دهد. تیم سئو سیار این خدمات را نیز به صورت حرفه ای ارائه داده و تا به امروز با تولید محتوای اصولی، سایت های بسیاری را به رشد و موفقیت رسانده است.

تولید محتوای سایت شرکتی

شرکت هایی که دارای وب سایت هستند نیز باید به فکر تولید محتوای متن برای سایت خود باشند. در غیر این صورت شانس دیده شدن توسط کاربران بیشماری گوگل را نخواهند داشت. همانطور که گفته شد، همه کسب و کارها به دیجیتال مارکتینگ نیاز دارند که مهم ترین بخش آن را تولید محتوا انجام می دهد. تولید محتوای متنی نیز یکی از بهترین و پایه ترین بخش تولید محتوا بوده که برای هرگونه وب سایتی لازم است. تیم سئو سیار در حوزه محتوای متنی برای سایت های شرکتی تجربه بسیاری داشته و این کار را به شکل حرفه ای و تخصصی در هر حوزه ای انجام می دهد.

تولید محتوا متنی سایت پزشکی

بدون شک شما نیز برای خدمات پزشکی بارها به وب سایت های مختلف مراجعه کرده اید. از این رو می توان تشخیص داد که محتوا متنی برای سایت های پزشکی نیز تا چه حد حائز اهمیت است. بیشترین محتوای موجود در سایت های پزشکی به بخش وبلاگ اختصاص می یابد که می توان در کنار پاسخ به سوالات پزشکی، به خوبی خدمات خود را نیز معرفی کنید. برای تولید محتوای خدمات پزشکی در هر زمینه ای می توانید روی نویسندگان مجرب سئو سیار حساب کنید.

جمع بندی

تولید محتوای متنی برای وب سایت ها بسیار مهم و ضروری است. در صورتی که به تولید این محتوا اهمیت ندهید، نمی توانید از طرف گوگل بازدید کننده ای داشته باشید و از رقبای خود عقب می مانید. در این مطلب از سایت سئو سیار به طور کامل در مورد اهمیت محتوای متنی و ویژگی های آن توضیحات لازم ارائه شد. چنانچه برای وب سایت خود به تولید محتوای متنی نیاز داشته و می خواهید سایت خود را بهینه سازی کنید، با ما تماس بگیرید.

Call Now Button