چند روزی است که خبر آپدیت جدید گوگل (مارس 2024) تمام وب مستران را درگیر کرده است ، اطاعات و مطالب مفیدی که برای این آپدیت گوگل در مارس 2024 آمده است که بیشتر تاثیر بر روی محتوا های تولید شده توسط هوش مصنوعی (AI) می باشد. و نام این به روزرسانی را “به روز رسانی مارس 2024” نام گذاری کرده است ، که اولین به روزی رسانی گوگل در سال 2024 است ،که هدف از این به روز رسانی کاهش 40 درصدی محتواهای غیر مفید در سرپ گوگل است.

رفتار گوگل با سایت های اسپم چگونه است ؟

یکی از اهداف گوگل از زمان ایجاد جلوگیری از محتوا کپی و بی کیفیت بود ، با توجه به این هدف گذاری چندین الگوریتم هم طراحی کرده است ( فلوریدا، پاندا و پنگوئن ) که امروز با توجه به پیشرفت هوش مصنوعی و استفاده مالکان سایت و وب مستران از این برنامه برای تولید محتوا گوگل با این آپدیت قرار است از تولید چنین محتوای کپی و بی کیفیت جلوگیری کند. این به روز رسانی ممکن است در ابعاد گسترده بر خیلی از سایت ها تاثیر بگذارد و گوگل در این زمینه هیچ کوتاهی انجام نمی دهد. و به گفت مدیران گوگل این به روز رسانی چندین برابر به روزی رسانی الگوریتم های پاندا و پنگوئن موثر خواهد بود.

این آپدیت تاثیر بسیار جدی بر روی جایگاه کلمات خواهد گذاشت

چه سایت های دچار پنالتی و جریمه در به روزرسانی مارس گوگل در 2024 می شوند ؟

طبق گفته های مدیران ارشاد گوگل سایت های که بیشتر استفاده را از هوش مصنوعی (AI) برای تولید محتوا انجام دادن و یا مطالب را از دیگر سایت ها کپی کردند دچار جریمه سختی می شوند.و حتی اگر تولید محتوا توسط فرد به طور یونیک انجام شود ولی ارزش محتوایی نداشته باشد (بی کیفیت ) باشد نیز دچار جریمه می شود.

از کجا بفهمیم سایت ما توسط به روزرسانی گوگل در مارس 2024 جریمه شده است ؟

1.یکی از نشانه های فهمیدن جریمه شدن توسط آپدیت مارس 2024 در سرچ کنسول می باشد که طبق تصویر چنین اروری را نشان می دهد. که توسط گوگل برای به صورت پیام برای صاحبان سایت در بخش پیام های سرچ کنسول ازسال می شود که معنی آن “اسپم خالص” است .مالکان این سایت ها که این چنین پیامی را دریافت میکنند باید یک فکر اساسی برای سئو سایت خود بکنند.

spam - مارس 2024

 

 

2. از دیگر نشانه ها می توان ریزش ناگهانی کلیک و ایمپرشن در سرچ کنسول می باشد. که دلیل این ریزش از دست دادن جایگاه کلمات کلیدی در سرپ گوگل است ، به طور مثال کلمه کلیدی داشتید که در جایگاهی بین لینک های 1 تا 5 بوده که ایمپرشن خوبی داشته و کلیک داشته که به ناگهان هیچ سی تی اری ندارد.

راه های پیشگیری از جریمه به روز رسانی گوگل در مارس 2024 چیست ؟

مالکان سایت ها و وب مستران چگونه می توانند از جریمه سایت خود جلوگیری کنند ؟ این سوالی است که بسیار تکرار شده است ، ما در این بخش چندین از موارد کی جلوگیری میکند از جریمه را گرد آوری کردیم.

  1. آپدیت محتوایی : محتوا های قدیمی و قوی که دارید را با تولید محتوا به روز رسانی کنید.( سعی کنید محتوا را فردی متخصص در زمینه تولید محتوا انجام بدهد)
  2. لینک سازی داخلی : یک بار دیگر به ساختار لینک سازی داخلی خود سر بزنید و این لینک سازی را آپدیت کنید.
  3. لینک سازی خارجی : گوگل بر روی لینک سازی خارجی که سنجشی برای اعتبار سایت است حساسیت دارد و تعداد این لینک ها مهم نیست بلکه کیفت این بک لینک ها مهم است.

نتیجه گیری :

از زمانی که تولید محتوا با هوش مصنوعی در بین وب مستران شروع شد تیم سئو سیار در این باور بود که این محتوا توسط گوگل به صورت دقیق مورد بررسی خواهد گرفت و الگوریتمی و یا آپدیتی خواهد داد.استفاده از هوش مصنوعی هم باید محدود باشد در حد ایده گرفتن و باید فردی با معیار های سایت و درک خود از ( خدمات ، محصول ) که دارد محتوا را تولید کند.این آپدیت برای سایت های که به صورت طبیعی و طبق الگوریتم های گوگل کار کردند هیچ مشکلی پیش نمی آورد و احتمال دارد در جایگاه نیز پیشرفت نیز داشته باشند.

منبع : SEJ